Komerční text

 

Jak vybrat ohřívač vody

 

Zradil vás starý ohřívač vody a chcete rychle koupit nový? Než nadšeně objednáte první, který se vám připlete do cesty, zpomalte, dejte si třeba čaj a ujasněte si, jaký by váš nový ohřívač vody měl být. Vyvarujete se tak spousty starostí, v důsledku ušetříte nemálo peněz a hlavně si zabezpečíte kvalitní a úsporné ohřívání vody na mnoho let.

 

Když si kupujete housku, nikdo nečeká, že ji budete používat dlouhá léta. Jedná-li se ale o ohřívač vody, nikdo zase nečeká, že si během týdne koupíte ještě několik dalších. Na co se tedy zaměřit? Není toho málo. Životnost, spolehlivost, dostupnost náhradních dílů, kvalita použitých materiálů i hospodárnost, to jsou základní body vašeho seznamu.

 

Nikomu se asi nelíbí voda plná rzi. Vyhnete se jí, pokud si vyberete přístroj s keramickým topným tělesem, hořčíkovou anodou a kvalitním vnitřním smaltem. Navíc výrazně pomáhá, není-li topné těleso ponorné, ale zasunuté do ocelové jímky navařené na ocelovém víku příruby.

 

Dá se topné těleso vyjmout? Pokud ne, je to špatně, protože bude při jeho údržbě nutné vypustit celou nádrž. To je podobné, jako kdybyste kvůli přišití chybějícího knoflíčku na svou oblíbenou košili museli vyložit celou šatní skříň, a hlavně to je naprosto zbytečné. Nádrž by navíc měla obsahovat otvory pro co nejjednodušší čistění možných vnitřních usazenin.

 

Je vámi vybraný ohřívač dobře izolován? Jestli není, budete muset vodu ohřívat stále dokola. Je-li izolace kvalitní, dokáže ve spojení s úsporným keramickým topným tělesem ušetřit až 35 procent nákladů na energii, a je-li bez freonů, šetříte kromě své peněženky i životní prostředí.

 

Pokud jste už dopili čaj a rozhodli se pro ohřívač vody, který nejlépe splňuje všechny nutné požadavky, nezbývá než vám poblahopřát k dobrému výběru. Všechny potřebné parametry totiž splňuje přístroj z DZ Dražice, nejvýznamnějšího výrobce ohřívačů vody v České republice, a vy koupí výrobku od této společnosti získáte nejen vysoce úsporný ohřívač s keramickým topným tělesem a jistotou špičkového servisu, ale i klid na dlouhá léta. Než totiž začnete přemýšlet o dalším ohřívači vody, proteče tím vaším právě vybraným opravdu hodně, hodně vody.