O nás či, lépe řečeno, o mě

    Pod hlavičkou Agentura BEZMEZ se (ne)skrývá Lumír Kubátko. 

    Proč právě Agentura BEZMEZ? Hlavně proto, že se mi hravost slova BEZMEZ líbí - a rovněž proto, aby byla uspokojena i protistrana, která by případně chtěla spolupracovat s firmou. Mám oprávnění provozovat reklamní agenturu, takže bude-li třeba, mohu ZÁJEMCI vystavit fakturu s příslušným IČem a dalšími náležitostmi.

    Nic mi ale samozřejmě nebrání v tom, abych jednoduše pracoval na autorskou či jinou smlouvu bez používání názvů takých či onakých agentur.

Hladce oholen, skvěle učesán, na sobě elegantní oblek. Jako vždy při psaní jakéhokoli textu.

Co je zač ten Kubátko?

(Několik zaujatých vět vzdáleně se blížících životopisu)

Ročník 1966, takže ještě velmi, velmi mlád. Podruhé ženat, syn ročník 1999 z prvního manželství, syn ročník 2008 z druhého (takto se obchází neustálé přepisování věku). Na vojně ho zavřeli, protože nadřízení neradi vidí, když vojáci základní vojenské služby jdou mimo vycházku v noci na pivo. V civilu.

Herce v amatérském divadle dělal jen krátce. Pak zjistil, že ubližovat divákům může i jinak, a přešel do zákulisí jako autor textů a náhodný režisér. Jeho komedie a pohádky se stále hrají v amatérských divadelních souborech po celé republice.

Spoluzaložil folkovou soutěž jednotlivců a duet Orlovský špagát, pro rádio Helax dělal několik let denní zábavný pořad, pro rádio Kiss Morava  komponoval nějakých třináct let reklamní texty.

Vydal (papírovou) knihu Bonmoty Banánové Haliny i (elektronickou) knihu Sestavte si blahopřání, spolupracoval s TV Fabex, psal písňové texty pro sebe, Petra Dombrowského i dvojici Bublavá-Dospiva (ze které posléze vzešla kapela Šansonika) a do zaniklého internetového magazínu psal texty o městech v šoku. Protože se příliš spoléhal na internet a ne na zálohování, už se k těm textům nedostane.

Z blahopřání vytvořil nový řemeslný obor – na každého se dá vymyslet ten správný verš. Časem pak tyto verše přetavil do e-knihy Sestavte si blahopřání.

Pracoval jako copywriter i ghostwriter, zpracovával webové stránky, popisky, články na klíčová slova i texty v turistických průvodcích.

Pro úplnost, odbočíme-li od vytváření a překopávání slov – haldu let dělal pro ČEZ daně a podobné ekonomické věci, pak si vyzkoušel práci realitního makléře, mediálního poradce, obchodního zástupce, v době krize zpracovával texty pod rouškou ostrahy -  a aktuálně pracuje jako dispečer. Je obklopen několika koňmi a mnoha kozami, uff, přestavuje už třetí dům a část nábytku si vyrábí sám. Není tedy jen zahrabán v haldách knih a textů, umí i něco jiného.

Má-li zakázku, dělá vše proto, aby vznikl dobrý text, ale psát jen tak už totálně nestíhá a živí se něčím jiným.

PS: Právě zjistil, že psát o sobě ve třetí osobě není žádná sláva, takže dále se už vrátí sám k sobě.

Historie projektu

    Má osobní historie je delší a spletitější, než bych si někdy přál, nicméně tuto webovou stránku jsem vytvořil proto, abych se buď

    ...historicky znemožnil...

        nebo

    ...historicky zmožnil.

    To se ještě uvidí.

    A ještě pár vět:

    Nejsem literární umělec, ale umím řemeslo - precizně k sobě skládám slova. To píšu pro ty, kteří by mi chtěli třeba vyčítat, že se naplno nevěnuji oné lehkonohé múze zvané literární umění a že se, ta hrůza, rozmělňuji v textech na zakázku. Ale co když mě právě tohle - hrát si se slovy v nejrůznějších variantách - baví nejvíce, kór když se za to mohu i najíst?

    Ano, baví mě to a tím raději si občas můžu pohrát i s texty, za které najíst nedostanu.

    Lumír Kubátko